1919. - "Frontes ziņojumi"

Latvijas Armijas Virspavēlnieka štāba ziņojums. Uz kreisā Daugavas krasta vāja autšaudīšanās. Uz labā Daugavas krasta un Lubānas ezera rajonā bez pārmaiņām un mierīgi. Uz ziemeļiem no Lubānas ezera lielinieki uzbruka mūsu nodaļām Augustovas rajonā, bet ar mūsu pretuzbrukumu lielinieki tika atsisti. Uz labā Daugavas krasta pie Skrebeļu sādžas izlūku sadursmes. Lielinieku izlūku partija tapa sakauta un aiztriekta, pamezdama 2 kritušos, 6 ievainotos un 5 gūstekņus. Mums 3 ievainotie. Ziņoja Štāba priekšnieks Kopvedis Kaniņš.

Līvānu virzienā, Boru stacijas un Lubanes ezera rajonā, starp Borovas un Murmestinas muižām ienaidnieks ar stipriem spēkiem pārgāja uzbrukumā. Galvenais spiediens vērsts uz Tomaševas muižiņu, kur lielinieki trīs reizes uzbrukumu atkārtoja. Bet pateicoties labi mērķētai artilērijas un sakopotai plinšu un ložmetēju ugunij, uzbrukumu atsita. Lielinieku zaudējumi smagi. Pērējā frontē mierīgi. Štāba priekšnieks pulkvedis-leitinants Kalniņš.

Kreisais Daugavas krasts no Dunavas līdz Glaudanam iztīrīts no ienaidnieka. Lielinieka atkāpšanās turpinās. Niknas kaujas turpinās Glaudu-Sventes līnijā.

LETA Video      Laikraksts Diena Kinofotofonodokumentu arhīvs

© LETA 2008 | Lietošanas noteikumi
Marijas 2, Rīga, LV 1050, Latvija | tālr.: 67222509, fakss: 67223850 | e-pasts: marketing@leta.lv