Intervija ar Liliju Kalniņu

Intervija ar Liliju Kalniņu

Tā ir 72 gadus sena pagātne, kad 16 gadus veca meitene Lilija Kalniņa sāka strādāt vienā no lielākajiem ziņu aģentūras LETA avīžu kioskiem Rīgā. Rīgas centrālā stacija, nemitīgi cilvēku pūļi, un no perona atiet kārtējais pasažieru vilciens, bet L.Kalniņa ar smaidu pārdod rīta avīzes un krāsainos "Atpūtas" žurnālus. Taču tagad ir palikušas tikai atmiņas un fotogrāfijas, kurās redzama Latvijas laiku atmosfēra un cilvēki.

Skatīt video

Intervija ar Imantu Prēdeli

Intervija ar Imantu Prēdeli

Bijušajam LATINFORM fotogrāfam Imantam Prēdelim, ja ļautu vēl kādu dienu nostrādāt aģentūrā, tad viņš rīkotu līdzīgu pasākumu akcijai „Viena diena Latvijā.” Tomēr, kavējoties atmiņās, ataust vairāki pasākumi un notikumi, kas, strādājot LATINFORM, viņa kā fotogrāfa dzīvi ir padarījuši interesantu. Pats svarīgākais ir fakts, ka eksperimenti ne tikai ar bildēm, bet arī ar tehniku I.Prēdelim un viņa toreizējiem kolēģiem bija ļāvuši kļūt par labākajiem fotogrāfiem Latvijā.

Skatīt video

Intervija ar Mārtiņu Barkānu

Intervija ar Mārtiņu Barkānu

1997.gadā Mārtiņam Barkānam bija tikai 25 gadi, bet ASV iegūtās zināšanas biznesa vadībā rosināja uzsākt pašam savu uzņēmējdarbību. Ambīcijas, ideālisms un vēlme paveikt kaut ko paliekošu un vērtīgu M.Barkānu un viņa draugus pamudināja Latvijā uzsākt informācijas servisa biznesu, piesakoties ziņu aģentūras LETA privatizācijai. Tā bija veiksmīga, un jau 12 gadus M.Barkāns kopā ar Agris Strautnieku vada vienu no vecākajām ziņu aģentūrām Baltijā – ziņu aģentūru LETA.

Skatīt video

Intervija ar Borisu Koļesņikovu

Intervija ar Borisu Koļesņikovu

Boriss Koļesņikovs šogad varēs atzīmēt 35 gadu jubileju, kopš uzsācis foto žurnālista gaitas, tomēr no visiem gadiem 20 aizvadīti strādājot par LATINFORM un LETA Fotohronikas fotogrāfu un tās vadītāju.

Skatīt video

Intervija ar Aiju Brenci

Intervija ar Aiju Brenci

Kaut arī  LATINFORM bija izteikti politiska ziņu aģentūra, viena no tās nodaļām – Fotohronika – dzīvoja savu dzīvi, jo tās darbu neietekmēja politiskie procesi. Bijusī LATINFORM un LETA fotoredaktore Aija Brence darbu Fotohronikā vairāk uzskata par māksliniecisku, jo tobrīd viņai bija iespēja strādāt ar labākajiem Latvijas fotogrāfiem.

Skatīt video

LETA 90 gadu jubilejā, aģentūras pirmajam direktoram Bērziņam atklāj piemiņas plāksni

LETA 90 gadu jubilejā, aģentūras pirmajam direktoram Bērziņam atklāj piemiņas plāksni

Svinot aģentūras LETA 90 gadu jubileju, pie LETA vēsturiskās ēkas Palasta ielā 10 Vecrīgā atklāta piemiņas plāksne aģentūras pirmajam direktoram Rihardam Bērziņam (1888-1942).

Skatīt video

Intervija ar Jāni Krūmiņu

Intervija ar Jāni Krūmiņu

Padomju Savienības laikos LATINFORM fotogrāfi tika uzskatīti ne tikai par profesionāliem foto žurnālistiem, bet arī labiem foto mākslas pazinējiem. Jānis Krūmiņš, būdams pēc izglītības sociologs, savā dzīvē vēlējās ieviest izmaiņas un kļuva par pirmklasīgu fotogrāfu LATINFORM, tādējādi piedzīvojot tās fotohronikā valdošo bohēmu, akcijas un piedzīvojumus.

 

Skatīt video

Intervija ar Lato Lapsu

Intervija ar Lato Lapsu

1993.–1997.gads ziņu aģentūrai LETA bija sarežģīts laikposms, kam par iemeslu bija biežā vadības maiņa, kā arī nepietiekams finansējums, lai īstenotu sekmīgu informācijas apriti starp aģentūru un drukātajiem medijiem. 1997.gadā Mārtiņš Barkāns un Agris Strautnieks privatizēja LETA, tādējādi tā no valsts pārgāja privātās rokās, un jauno īpašnieku mērķis bija atjaunot kādreizējo LETA slavu. 1998.gadā par Ziņu nodaļas galveno redaktoru kļuva Lato Lapsa, kurš spēja iedarbināt „pareizās sviras”, lai LETA atkal būtu svarīga loma mediju vidē, un divu gadu laikā, dažbrīd izmantojot par diktatoriskus paņēmienus, tas veiksmīgi izdevās.

Skatīt video

Aģentūrai LETA aprit 90 gadi

Aģentūrai LETA aprit 90 gadi

Šodien aprit 90 gadi kopš nacionālās ziņu aģentūras LETA dibināšanas.

Skatīt video

Intervija ar Egilu Zariņu

Intervija ar Egilu Zariņu

Pirmais atjaunotās ziņu aģentūras LETA direktors Aivars Baumanis intervijā atzina, ka 90.gadu sākumā atjaunot LETA izdevās, pateicoties jaunajiem censoņiem, kuri jau kādu laiku bija pastrādājuši LATINFORM un pakļāvās izaicinājumam strādāt jaunos apstākļos. Viens no tādiem bija Egīls Zariņš, kurš LATINFORM darbu sāka kā sporta nodaļas reportieris, vēlāk kļūstot par galveno redaktoru, taču aicinājumam uzņemties LETA direktora pienākumus viņš neatsaucās, jo 1994.gadā E.Zariņš bija nolēmis ziņu aģentūras darbu nomainīt un doties strādāt uz televīziju.

Skatīt video

LETA Video      Laikraksts Diena Kinofotofonodokumentu arhīvs

© LETA 2008 | Lietošanas noteikumi
Marijas 2, Rīga, LV 1050, Latvija | tālr.: 67222509, fakss: 67223850 | e-pasts: marketing@leta.lv