Aģentūrai LETA bija vairāki korespondenti ārvalstīs, tādējādi sniedzot informāciju bez starpniekiem, tomēr LETA bija vienīgā ziņu aģentūra, kurai bija savs korespondents Maskavā. Taču 1925.gadā viss mainījās.
Kopš tika izveidota aģentūra LETA 1920.gadā, tā bija vienīgā, kas citām Eiropas valstīm varēja sniegt informāciju par notikumiem Padomju Krievijā pat laikā, kad ārzemju korespondentus Krievijā neielaida. Visvaldis Peņģerots par korespondentu jau strādājis „Latopress” laikā, un, kad veidota telegrāfa aģentūra LETA viņš kļuvis par oficiālu LETA pārstāvi Padomju Krievijā.
Protams, V.Peņģerotam darbība Padomju Krievijā bija ļoti sarežģīta, jo neviens cits ārvalstu korespondents nevarēja Maskavā strādāt, līdz ar to LETA Maskavas telegrammas bija gandrīz vienīgās autentiskās visā Eiropā. Tomēr Maskavai nepatika LETA sniegtā informāciju par notikumiem Padomju Krievijā, tāpēc V.Peņģerots Maskavā tika arestēts. Patiesie aresta iemesli nav zināmi, bet ir versija, ka LETA korespondents ticis vainots sabotāžas rīkošanā pret padomju varu. V.Peņģerots apcietinājumā pavadīja sešus mēnešus, viņu izlaida un no Krievijas izraidīja, līdz ar to ne tikai Latvija, bet arī citas Eiropas valstis zaudēja informāciju par notikumiem Krievijā.
© LETA 2008 | Lietošanas noteikumi
Marijas 2, Rīga, LV 1050, Latvija | tālr.: 67222509, fakss: 67223850 | e-pasts: marketing@leta.lv