Vietas

Blogs

Vai viss vecais jāatjauno? (6)

24.02.2009

Sargāt vēsturiskās liecības un vērtības ir goda lieta, bet vai viss, kas kādreiz bijis un laika gaitā zudis ir jāatjauno?

Vācu kvalitāte!

24.02.2009

Tie vācieši tomēr ir baigie velni! Visa pasaule zina par viņu punktualitāti un mīlestības uz perfektumu, kas spēj izpausties visnegaidītākajos veidos.

Uz studentu pilsētu

23.02.2009

Šonedēļ ceļojuma maršruta galvenā pieturvieta ir Jelgava. Studentu un Latvijas autobūves galvaspilsēta!

Video

Jelgava cer atgūt vēsturi (1)

25.02.2009

Jelgava cer atgūt vēsturi

Jelgava

Kādreiz dižās Kurzemes hercogistes ar kolonijām Tobago un Gambijā, tagad Studentu galvaspilsētas liktenis ir bijis savam statusam atbilstošs. Pilsēta vairakkārt cietusi postošos karos un pēdējā no šiem militāriem konfliktiem - Otrajā pasaules karā tā gandrīz pilnībā tikusi nopostīta. Tas ir galvenais iemesls, kāpēc tirgus laukums šobrīd ir pārvērties līdz neapzīšanai.

Pēc Otrā pasaules kara bijušā Jelgavas tirgus un tā tuvumā esošās apbūves vietā tika nolemts izveidot pilsētas centrālo laukumu. Tirgus tika pārcelts tālāk uz Driksas upes malu - vietā, kas ir ārpus bijušās viduslaiku pilsētas robežām, netālu no Uzvaras parka.

Padomju laikā laukumā bija uzstādīts trešais un lielākais Ļeņina piemineklis. Atjaunojot valsts neatkarību, tas tika demontēts, un laukums atguva nosaukumu, kas tam bija piešķirts 20. gadsimta 30. gados, proti, Hercoga Jēkaba laukums.

Apmeklē www.zz.lv un iesaisties diskusijās ar citiem lasītājiem.
system/application/uploads/image/logo/ZemgalesZinas_RGB(1).jpg

Foto

Jelgava (1)

24.02.2009

Jelgava

Jelgava

29.08.2008

Jelgava

Stāsti

papildināta - Pie Jelgavas padziļinās Lielupes gultni (1)

24.02.2009

Jau šogad Jelgavas pilsētas dome iecerējusi atvēlēt līdzekļus Lielupes gultnes attīrīšananai un padziļināšanai Jelgavas cukurfabrikai pieguļošajā teritorijā, starp Rīgas un dzelzceļa tiltiem, informē Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Jelgava veidos vecpilsētu

24.02.2009

Lai veicinātu tūrisma attīstību pilsētā un padarītu to vizuāli pievilcīgāku Jelgavas pilsētas dome aktivizējusi Jelgavas Vecpilsētas projektu, kas paredz nelielā teritorijā atjaunot seno bruģa segumu un saglabājušos koka apbūvi.

Atklātnes

Tirgus laukums Jelgavā (1)

Tirgus laukums Jelgavā Tirgus laukums Jelgavā

Atbalstītāji

LETA Video      Diena

© LETA 2008 | Lietošanas noteikumi
Marijas 2, Rīga, LV 1050, Latvija | tālr.: 67222509, fakss: 67223850 | e-pasts: marketing@leta.lv