Ventspilī būs paceļamais tilts

Kristaps Ceplis @ 27.01.2009

Šā gada otrajā pusē plānots uzsākt Ventspils tilta pār Ventu rekonstrukciju, padarot tiltu paceļamu.

Ventspils pilsētas domes 1.vietnieks Jānis Vītoliņš norāda, ka turpinot ostas attīstību ir plānots apgūt teritoriju, kas atrodas aiz Ventas tilta un pagaidām nopietnākais šķērslis šiem plāniem ir tieši tilts, kas neļauj dziļāk ostā ienākt kravas kuģiem.

Padomju gados būvētais tilts pār Ventu jau pirmssākumos bija plānots kā paceļamais tilts, taču pacelts tas tika tikai vienu reizi, kad mehānisma kļūmes dēļ tiltu vairs nevarēja nolaist un turpmāk tas vairs nav darbināts.

Tilta rekonstrukcijas tehnisko projektu izstrādājusi Holandes kompānija "Witteveen + Boss Consulting", kuras speciālisti atzinuši, ka esošais tilta pacelšanas mehānisms ir remontējams un pielāgojams mūsdienu situācijai, kas attiecīgi arī samazinās kopējās tilta rekonstrukcijas izmaksas.

Vītoliņš uzsver, ka viens no būtiskākajiem uzdevumiem tilta rekonstrukcijas procesā būs papildu brauktuvju izbūve un satiksmes mezglu sakārtošana abos Ventas krastos, jo pieaugošās transporta plūsmas dēļ darbadienu rītos un vakaros uz tilta veidojas sastrēgumi.

Paredzēts, ka tilts tiks pacelts naktīs, lai līdz minimumam samazinātu ietekmi uz satiksmes kustību pār tiltu.

Iepirkumu par rekonstrukcijas darbu veikšanu plānots izsludināt šā gada martā, bet reāls darbs pie tilta labiekārtošanas varēs sākties pēc tam, kad maijā ekspluatacijā nodos jaunuzbūvēto Ventas tiltu, pār kuru vecā tilta remonta laikā tiks novirzīta visa satiksme.

Tilta rekonstrukcijas izmaksas tiek plānotas apmēram 17 miljonu eiro apmērā.

 

Komentāri:
Atbalstītāji

LETA Video      Diena

© LETA 2008 | Lietošanas noteikumi
Marijas 2, Rīga, LV 1050, Latvija | tālr.: 67222509, fakss: 67223850 | e-pasts: marketing@leta.lv