Pirmais dūms Dobeles pilsdrupās

Pēteris @ 26.11.2008

Dobeles pilsdrupās izpīpēju pirmo cigareti. Sākās viss jau naktī. Brālēns, kurš ir nedaudz vecāks, pārliecināja mani (argumentāciju vairs neatceros, bet tā noteikti bija spēcīga) ielavīties vectēva istabā un nočiept divas cigaretes.

Smēķus vectēvs glabāja uz skapjaugšas - lai bērni netiek klāt. Operācija izdevās perfekti, vectēvs miegā pat nenošķaudījās, un nākamajai dienai mums bija divas BH. Vecmāmiņa todien, droši vien, bija ļoti priecīga par mūsu neraksturīgo degsmi izpalīdzēt un viņas vietā doties uz pilsētu iepirkties.

Ātri sapirkām visu uz rūtiņu lapas sarakstīto (maize, kefīrs, siers utt.) un pēc mirkļa jau bijām pilsdrupās. Uzkāpām visaugstākajā iespējamajā vietā – vienā pilsdrupu daļā (kungu galā) agrāk bija tādi kā skatu laukumi, kuros varēja nokļūt pa viduslaiku pilīm raksturīgām, šaurām spirālveida kāpnēm. Tagad, šķiet, bīstamības dēļ, šāda iespēja vismaz oficiāli ir liegta.

“Dūma” garšu, protams, vairs neatceros, bet notikums spilgti palicis atmiņā lielās noslēpumainības, konspirācijas dēļ - kā jau pirmo reizi darot kaut ko pavisam neatļautu. Pieredzē bagātākais brālēns bija izdomājis arī “maskēšanās” ceļu – lai vecāki nesajustu, dažu minūšu laikā tika apēsts puskukulis maizes (vecā labā ķieģelīša).

Vecmāmiņa bija visnotaļ izbrīnīta par mūsu pēkšņo ēstgribu (no mājas līdz veikalam nav vairāk kā 15 minūšu gājiens), tomēr līdz šai baltai dienai nav likusi manīt, ka nojauta, kas toreiz veicināja mūsu apetīti.

Atklātnes:

Dobeles pilsdrupas Dobeles pilsdrupas

Komentāri:

Pēteris

26.11.2008 17:24

P.S. Agrāk es pilsdrupas varēju redzēt pa mājas logu, bet tagad priekšā ir jaunā sporta halle. Viss plūst, viss mainās, bet, domājams tak, ka uz labu :)
Atbalstītāji

LETA Video      Diena

© LETA 2008 | Lietošanas noteikumi
Marijas 2, Rīga, LV 1050, Latvija | tālr.: 67222509, fakss: 67223850 | e-pasts: marketing@leta.lv