papildināta - Pie Jelgavas padziļinās Lielupes gultni

Kristaps Ceplis @ 24.02.2009

Jau šogad Jelgavas pilsētas dome iecerējusi atvēlēt līdzekļus Lielupes gultnes attīrīšananai un padziļināšanai Jelgavas cukurfabrikai pieguļošajā teritorijā, starp Rīgas un dzelzceļa tiltiem, informē Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Projekts tiks realizēs par līdzekļiem, kurus plānots saņemt no Eiropas Lauksaimniecības garantiju fonda Cukura rūpniecības restrukturizācijas fonda. Projekta kopējās izmaksas ir vairāk kā 1,6 miljoni latu.

Rāviņš ir pārliecināts, ka pašreizējā ekonomiskā situācija piespiedīs atgriesties pie kādreiz plaši izmantotiem un vēlāk aizmirstiem transporta risinājumiem, jo tie būs lētāki. Domes vadītājs norāda, ka kuģu ceļa atjaunošana Lielupē nav tikai vietējo pašvaldību ambīciju apmierināšana, bet ekonomiski diktēta nepieciešamība, kuru atbalsta arī vietējie uzņēmēji.

Jau ziņots, ka lielākās problēmas regulāras kuģu satiksmes atjaunošanai Lielupē rada upes ieteka Rīgas jūras līcī, kura zemūdens straumju ietekmē regulāri tiek piedzīta ar smiltīm.

Problēmas risināšanai Jūrmalas dome šogad plāno attīrīt ieteku no smilšu sanesumiem, bet nākotnē ir iecerēts izbūvēt molus, kas ierobežotu smilšu sanesumu veidošanos.

Papildināta otrā rindkopa

 

Komentāri:

kursis

01.03.2009 14:54

Nebūs ostas Jelgavā, kamēr pāvests nenoņems lāstu no zemgaļu ostām.
Atbalstītāji

LETA Video      Diena

© LETA 2008 | Lietošanas noteikumi
Marijas 2, Rīga, LV 1050, Latvija | tālr.: 67222509, fakss: 67223850 | e-pasts: marketing@leta.lv