Liepājas ostas akvatoriju padziļinās līdz 12 metriem

Kristaps Ceplis @ 6.01.2009

Līdz 2009.gada beigām Liepājas ostas akvatorija un galvenās piestātnes tiks padziļinātas līdz 12 metriem, savukārt kuģu ceļš, kas ieved ostā tiks padziļināts līdz 12,5 metriem, pastāstīja Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes Liepājas ostas mārketinga speciālists Gunārs Kazeks.

Kazeks norādīja, ka ostas padziļināšanu bija plānots sākt jau pērn, tomēr ekonomiskās lejupslīdes apstākļos projekts piebremzējies. Patlaban projekts tiek pārstrādāts un saskaņots. Finansējums ostas padziļināšanai tiks veidots no trim daļām – Liepājas ostas pārvaldes ieguldījuma, Valsts līdzfinansējuma un Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējuma. Summa, kas nepieciešama darbu veikšanai gan vēl neesot zināma.

Liepājas ostas padziļināšana iecerēta, lai ostā varētu uzņemt lielākus kuģus ar kravnesību līdz 60 tūkst. tonnām un 10,5 metru iegrimi. Tas ļautu piesaistīt vairāk kravu un vairotu ostas apgrozījumu, uzsver Kazeks.

Patlaban ostas maksimālais dziļums sasniedz 11 metrus, kā rezultātā Liepājā var ienākt tikai kuģi ar kravnesību līdz 40 tūkst. tonnām. Šo ierobežojumu dēļ daudzi kuģi uz Liepāju nāk daļēji piekrauti jeb arī daļu kravas tie izkrauj kaimiņu ostās, skaidroja Kazeks.

Video:

Foto galerija:

Komentāri:
Atbalstītāji

LETA Video      Diena

© LETA 2008 | Lietošanas noteikumi
Marijas 2, Rīga, LV 1050, Latvija | tālr.: 67222509, fakss: 67223850 | e-pasts: marketing@leta.lv