Jūrmalas dome iecerējusi atjaunot kuģu satiksmi Lielupē

Kristaps Ceplis @ 10.02.2009

Jūrmalas pilsētas dome iecerējusi atjaunot regulāru pasažieru un kravas kuģu satiksmi Lielupē ar kuģu ceļu savienojot Rīgu, Jūrmalu, Jelgavu un, iespējams, Bausku.

Jūrmalas domes priekšsēdētājs Ģirts Trencis apgalvo, ka darbs pie upju transporta regulāras satiksmes atjaunošanas tiks uzsākts jau šogad, jo pavasarī iecerēts padziļināt Lielupes ieteku Rīgas jūras līcī un sākt izpētes darbus par nepieciešamās infrastruktūras izbūves iespējām.

 

Patlaban galvenais šķērslis regulāras un drošas satiksmes atjaunošanai Lielupē ir jau minētā upes ieteka Rīgas jūras līcī, kurā izveidojušies smilšu sanesumi, liedzot Lielupē iepeldēm dziļākas iegrimes peldlīdzekļiem. Dabisko īpatnību dēļ, ietekas padziļināšana ir jāveic katru gadu, un šim mērķim attiecīgi jāatvēl ievērojami finanšu līdzekļi.

Lai ierobežotu smilšu sanesumu veidošanos, pie Lielupes ietekas Rīgas jūras līcī nākotnē būtu nepieciešams izbūvēt molus. Līdzšinējie aprēķini liecina, ka molu izbūve patreizējās cenās izmaksātu aptuveni 20 miljonus latu.

Trencis norāda, ka savulaik kuģu satiksme Lielupē bija ļoti labi attīstīta un populāra, tāpēc nav objektīvu argumentu, kāpēc šodien šis maršruts nevarētu gūt sabiedrības atbalstu un veiksmīgi funkcionēt.

Domes vadītājs prognozē, ka projekta kopējais realizācijas laiks pie labvēlīgiem apstākļiem varētu ilgt aptuveni deviņus gadus.

Komentāri:

131313

23.02.2010 8:44

tasto nemaksa

xxl

10.04.2009 8:37

Tas būtu super!!!!
Atbalstītāji

LETA Video      Diena

© LETA 2008 | Lietošanas noteikumi
Marijas 2, Rīga, LV 1050, Latvija | tālr.: 67222509, fakss: 67223850 | e-pasts: marketing@leta.lv