Gūtmaņa ala gatava nākamajai tūrisma sezonai

Kristaps Ceplis @ 22.12.2008

Gaujas Nacionālā parka (GNP) administrācija ir pabeigusi jaunā Siguldas apmeklētāju centra būvniecību un tūrisma taku labiekārtošanu, kas ievērojami uzlabos tūristu uzņemšanas servisu Gūtmaņa alas apkārtnē.

GNP direktora vietnieks Mārtiņš Zīverts uzsvēra, ka Siguldas apkārtne un īpaši Gūtmaņa ala ir ļoti populārs tūristu mērķis gan vietējiem iedzīvotājiem, gan ārvalstniekiem, tāpēc komunikācijas uzlabošana ar tūristiem bija vitāli nepieciešama.

Jaunajā apmeklētāju centrā no nākamā gada būs pieejamas dažādas drukātās brošūras, tūrisma maršrutu kartes, kā arī speciālistu konsultācijas. Turklāt, atklājot apmeklētāju centru, tiks atrisināts arī sabiedrisko tualešu jautājums.

GNP administrācija īpaši lepojas par speciālās infrastruktūras izbūvi, kas ļaus Gūtmaņa alu apmeklēt arī cilvēkiem ratiņkrēslos.

Gūtmaņa ala ir iekļauta Eiropas aizsargājamo teritoriju tīklā NATURA 2000 un tūrisma infrastruktūras labiekārdošanas darbi tika īstenoti ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu. Kopējās projekta izmaksas sasniedza Ls 465 697.43 no kuriem ERAF līdzfinansējums veidoja 75%.

GNP rīcībā nav precīzu datu par tūristu skaitu, kas apmeklējuši Gūtmaņa alu, bet aprēķini liecina, ka aktīvajā sezonā Siguldu un tās apkārtni apmeklē aptuveni 350 000 cilvēku.

Atklātnes:

Gūtmaņa ala Siguldā Gūtmaņa ala Siguldā

Video:

Komentāri:
Atbalstītāji

LETA Video      Diena

© LETA 2008 | Lietošanas noteikumi
Marijas 2, Rīga, LV 1050, Latvija | tālr.: 67222509, fakss: 67223850 | e-pasts: marketing@leta.lv