Alūksnes baznīcas gaili turēja eņģeļi

Kristaps Ceplis @ 4.12.2008

Šā gada maijā no Alūksnes luterāņu baznīcas torņa demontētais gailis bijis tiks sliktā tehniskā stāvoklī, ka tā atrašānās tornī bija iespējama tikai "pateicoties eņģeļiem", pastāstīja draudzes locekle Māra Kalna.

Alūksnes luterāņu baznīca celta pirms 220 gadiem un visu šo laiku tās torņa smailē uz zeltītas bumbas nemainīgi atradies arī apzeltītais gailis. Baznīcas gaiļa tehnisko stāvokli un izskatu divu gadsimtu laikā bija pabojājusi gan atmosfēras iedarbība, gan arī kovārņi, kuri gaiļa atbalsta bumbā vairākās paaudzēs bija iekārtojuši mājokli. 

Tiesa savu roku pie gaiļa bojāšanas pielika arī cilvēks. Otrā pasaules kara laikā no netālu no baznīcas izvietotajā ugunsdzēsēju depo atradās krievu armijas karavīru bāze un kareivju iecienīta nodarbe bija gaiļa apšaudīšana treniņu nolūkos.

Alūksnes luterāņu draudzes mācītājs Atis Grīnbergs norādīja, ka demontētais gailis šobrīd atrodas Rīgā, kādā darbnīcā, kur to vispirms kapitāli atrestaurēs, bet vēlāk arī apzeltīs. Pagaidām gan nav zināms, kad gailis atgriezīsies savā vietā.

 

Atklātnes:

Luterāņu baznīca Alūksnē Luterāņu baznīca Alūksnē

Foto galerija:

Komentāri:

Ēriks

03.12.2008 11:51

Otto, baznīca atrodas pilsētas centrā un zemesragu ziedu laikā pilsētas centrā neviens nešaudījās, tāpēc nevajag baumot.

oto

02.12.2008 15:35

Gribēju tik piezīmēt, ka ložu caurumi tai gailī nav tikai no kara laikiem. Gana daudz caurumu radies arī vēlāk, šķiet zemessargu ziedu laikos kāds papriecājies
Atbalstītāji

LETA Video      Diena

© LETA 2008 | Lietošanas noteikumi
Marijas 2, Rīga, LV 1050, Latvija | tālr.: 67222509, fakss: 67223850 | e-pasts: marketing@leta.lv