Ainaži mērķē uz kūrorta statusu

Kristaps Ceplis @ 16.12.2008

Jūras tuvums, interesantā arhitektūra un klusums aizvien vairāk veicina Ainažu pārvēršanos izteiktā tūrisma pilsētā.

Ainažu tūrisma informācijas centra vadītāja Pārsla Gulbe norādīja, ka pēdējos gados tūristu skaits Ainažos ir pieaudzis ļoti strauji un šim rādītājam ir tendence palielināties. Lieļāko tūristu skaitu Ainažos veido pašmāju ceļotāji un Igaunijas pierobežas iedzīvotāji, tomēr aizvien vairāk šajā pilsētā ierodas arī viesi no Skandināvijas valstīm, kā arī ASV un Kanādas.

Pērn Ainažu Tūrisma informācijas centrā tika reģistrēti 2408 tūristi, no kuriem 330 bija ārzemnieki, savukārt gadu iepriekš TIC pakalpojumus izmantoja 1885 tūristu, to skaitā 135 ārzemnieki. Šā gada rezultāti vēl nav apkopoti, bet ir zināms, ka ārzemju tūristu skaits turpina pieaugt.

Pilsētā tūristi, galvenokārt, ierodas ar personīgo autotransportu. Vairums tūristu Ainažos ierodas aiz ziņķārības un nejauši, taču šogad uz pilsētu devās arī īpašas tūristu grupas ar autobusiem, informēja Gulbe. Viņa piebilda, ka caurbraucošo cilvēku skaits noteikti būtu lielāks, ja galvenā Rīgas - Tallinas automaģistrāle netiktu novirzīta gar pilsētu, taču tādā gadījumā ievērojami ciestu tūrisma industrija, jo pilsētā tiktu piesārņots gaiss, palielinātos trokšņu līmenis un būtu apgrūtināta satiksme.

Pateicoties tūristu skaita pieaugumam atbilstoši ir pieaudzis arī viesu māju piedāvājums, turklāt šogad Ainažos tika atvērta pirmā viesnīca pilsētā, kura vasarā esaot bijusi pilnībā noslogota.

Gulbe ir pārliecināta, ka viens no noteicošajiem faktoriem tūristu piesaistei ir vides sakoptība. Turklāt par kārtību vienlīdz aktīvi iestājas gan pašvaldība, gan arī vietējie iedzīvotāji.

 

Foto galerija:

Komentāri:
Atbalstītāji

LETA Video      Diena

© LETA 2008 | Lietošanas noteikumi
Marijas 2, Rīga, LV 1050, Latvija | tālr.: 67222509, fakss: 67223850 | e-pasts: marketing@leta.lv