Jelgava veidos vecpilsētu

Kristaps Ceplis @ 24.02.2009

Lai veicinātu tūrisma attīstību pilsētā un padarītu to vizuāli pievilcīgāku Jelgavas pilsētas dome aktivizējusi Jelgavas Vecpilsētas projektu, kas paredz nelielā teritorijā atjaunot seno bruģa segumu un saglabājušos koka apbūvi.

Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš norāda, ka projekta pirmais posms sevī iekļaus seno ieliņu sakārtošanu un bruģēšanu, kas varētu tikt paveikts līdz gada beigām vai nākamā gada pavasarim.

Projekta nākamā kārta jau ietvertu koka māju atjaunošanu un tūrisma infrastruktūras veidošanu, izveidojot Vecpilsētā viesnīcas, kafejnīcas, amatnieku darbnīcas, utt.Šo kārtu iecerēts realizēt kopīgi ar vietējiem uzņēmējiem, ilgākā laika periodā.

Vecpilsētas projekts ir šogad ir īpaši aktuāls, jo vasarā aprit 65. gadadiena, kopš karadarbības rezultātā Jelgava tika gandrīz pilnībā sagrauta, zaudējot aptuveni 90% no visas pilsētas senās apbūves.

LETA sastaptie jelgavnieki par Vecpilsētas projektu kopumā izsakās pozitīvi, tomēr aptaujātie nav pārliecināti, vai iecere īstenosies raiti un prognozē, ka Vecpilsētas izveide varētu aizņemt gadu desmitus. Turklāt daudzi norāda uz faktu, ka Vecpilsēta atrodas pilsētas nomalē, kas varētu neveicināt tūristu interesi par šo objektu.

 

 

Atklātnes:

Tirgus laukums Jelgavā Tirgus laukums Jelgavā

Foto galerija:

Komentāri:
Atbalstītāji

LETA Video      Diena

© LETA 2008 | Lietošanas noteikumi
Marijas 2, Rīga, LV 1050, Latvija | tālr.: 67222509, fakss: 67223850 | e-pasts: marketing@leta.lv