Baldones pils spoks

Kristaps Ceplis @ 28.11.2008

Apmeklējot Baldones Balto pili netaņemams jautājums vietējās pašvaldības kultūras darba organizatorei Intai Vidžei bija par spoka esamību. Nerakstīts likums liecina, ka katrā pilī ir savs spoks un izrādās tāds "dzīvo"arī Baldones pilī.

I. Vidže apstiprināja, ka pils spoks ir ļoti aktīvs, bet labestīgs. Tas nedara nevienam nekā ļauna, bet mēdz tikai pabaidīt un izjokot. Kā jau šadās reizēs pierasts spoks aktivizējas naktīs un vēlās vakara stundās, tāpēc to visbiežāk izjūt apkopēji un tie, kuri pēdējie pamet pils ēku.


Zīmīgākie spoka nodarījumi ir nošu pāršķiršana klavierspēles laikā, dažādu skaņu radīšana un priekšmetu pārvietošana. Baldones pilī šobrīd izvietota mūzikas pamatskola un savulaik skolas ēkā atradās arī skolas direktores dzīvoklis, kas bija iecienīta spoka darbības zona. Spoks mēdza aiznest direktores krūzītes, bet reiz pat nomainīja modinātājpulksteņa zvanīšanas laiku.

I.Vidže norāda, ka viņas rīcība nav vēsturisku liecību par to, kas varētu būt ietekmējis pils spoka rašanos. Tiesa 1915.gadā ēkā tika izvietota kara lazarete, kur ārstēja ievainotos kareivjus un pilnīgi iespējams, ka spoka gaitas uzsāka kāda no mirušā kareivja dvēselēm.

Atklātnes:

Baltā pils Baldonē Baltā pils Baldonē

Video:

Foto galerija:

Komentāri:
Atbalstītāji

LETA Video      Diena

© LETA 2008 | Lietošanas noteikumi
Marijas 2, Rīga, LV 1050, Latvija | tālr.: 67222509, fakss: 67223850 | e-pasts: marketing@leta.lv