Par projektu


Aizsākums akcijai "Latvija pēc 90. Vietas. Cilvēki. Notikumi.", meklējams pagājušā gadsimta 20. gadu sākumā. Aģentūras direktora Riharda Bērziņa rosināts, LETA grāmatu apgāds sāka izdot Latvijas pilsētu un vietu skatu atklātnītes. Tās bija pirmās krāsainās atklātnes pēc Pirmā pasaules kara, kuras tika izplatītas toreizējos LETA dzelzceļu kioskos. Mūsdienās tās atrodamas vien privātās kolekcijās un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

system/application/uploads/image/volfeils2.jpg

Atklātnītes zīmēja baltvācu gleznotājs Ervīns Volfeils, kurš pēc dalības Brīvības cīņās bija viens no pirmajiem Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem. Vēlāk E. Volfeils strādāja par zīmēšanas un mākslas vēstures skolotāju Madonā un Cesvainē, bet 1939.gadā izceļoja uz Vāciju.

Atskatoties uz gandrīz deviņdesmit gadus senajiem notikumiem, LETA kolektīvam radās ideja vēlreiz apceļot atklātnītēs attēlotās vietas un izzināt, kā pa šo laiku mainījies to liktenis. Izpētīt E. Volfeiļa zīmētās vietas no 2008.gada novembra vidus līdz 2009.gada martam dosies žurnālists Kristaps Ceplis. Ceļojumu reportāžas būs pieejamas autora blogā, ziņās, fotogrāfijās un videosižetos. Turklāt gaidīti tiks arī vietējo iedzīvotāju vēstījumi.


E. Volfeils

Atbalstītāji

LETA Video      Diena

© LETA 2008 | Lietošanas noteikumi
Marijas 2, Rīga, LV 1050, Latvija | tālr.: 67222509, fakss: 67223850 | e-pasts: marketing@leta.lv