Vienas mājas iela

Kristaps Ceplis @ 8.12.2008

Nezinu iemeslu, kālab Ervīns Volfeils Talsos izvēlējās zīmēt tieši Dzirnavu ielu, taču mūsdienās gana interesants iemesls šim lēmumam varētu būt tas, ka šajā ielā ir tikai viena māja.

Turklāt kā man skaidroja talsenieki, pie Dzirnavu ielas blakus esošais baznīcas laukums esot punkts, no kura savulaik sākusi augt pārējā pilsēta. Par vietas vēsturisko nozīmīgumu liecina arī tas, ka tieši pretim Dzirnavu ielai novietota luterāņu baznīca, kura ir vecākā mūra celtne Talsos un šogad tai nosvinēta 440 gadu jubileja.

Lai arī kāds Volfeilim bija pamudinājums zīmējumā iemūžināt Dzirnavu ielu, vēsturiski nozīmīgi fakti te ir ik uz soļa un savu versiju var atrast un aizstāvēt ikviens interesents.

Aizmirsu vēl piebilst, ka turpat pārdesmit soļu attālumā no Dzirnavu ielas ir kāpnes, kas ved baznīcas kalnā un Talsos joprojām ir dzīvi nostāsti par to, ka zem viena no šiem pakāpieniem paslēpta liela naudas summa. Mūsdienās gan senie koka pakāpieni nomainīti pret betona izstrādājumiem, tomēr vietējie iedzīvotāji neesot dzirdējuši par laimīgu celtnieku, kurš remontējot kāpnes atradis kaudzi ar naudu, tāpēc nauda visticamāk vēl esot savā vietā.

Atklātnes:

Dzirnavu iela Talsos Dzirnavu iela Talsos

Komentāri:

Ingemārs

10.12.2008 19:47

Jāiet meklēt =)
Atbalstītāji

LETA Video      Diena

© LETA 2008 | Lietošanas noteikumi
Marijas 2, Rīga, LV 1050, Latvija | tālr.: 67222509, fakss: 67223850 | e-pasts: marketing@leta.lv