Vācu kvalitāte!

Kristaps Ceplis @ 24.02.2009

Tie vācieši tomēr ir baigie velni! Visa pasaule zina par viņu punktualitāti un mīlestības uz perfektumu, kas spēj izpausties visnegaidītākajos veidos.

Daudzi noteikti dzirdējuši, ka Otrā pasaules kara laikā Jelgava tika pamatīgi sagrauta un pilsēta būtībā bija jāceļ no jauna. Kā nu tas tolaik bija pieņemts, atjaunot seno pilsētu nācās vācu karagūtekņiem un cik noprotu viņi savu darbu paveica godam.

Jelgavas muzeja direktore Gita Grase zināja stāstīt, ka vācu karagūstekņu būvētajās mājās esot ļoti labi dzīvokļi. Tajos ir labs plānojums (tas gan laikam nav gūstekņu nopelns) un arī būvdarbu kvalitāte esot pienācīga. Katrā gadījumā blakus esošās padomju pilsoņu būvētās mājas tik labas vis neesot.

Tā nu jocīgi sanāk - vācieši kārtīgi sdapurināja pasauli, panāca, ka Jelgavu sagrauj un pēc tam kā jau kārtīgam vācietim pienākas - cik nu spēja, tik labi atkal atjaunoja.

Te man prātā nāk onkuļa stāstītais par dienestu padomju armijā kaut kur Ziemeļos. Neilgi pirms demobilizācijas onkuļa vienībai bija jāuzceļ kaut kāda tur neliela mājiņa - noliktava. Vīri toreiz vēl jauni puiši bija un nolēma paizklaidēties - ķieģeļus aplaistīja ar ūdeni un piesaldēja vienu pie otra - māja gatava! Kas notika pavasarī viņš gan nezina, jo demobilizējās martā, kad vēl auksts bija :)

 

Foto galerija:

Komentāri:
Atbalstītāji

LETA Video      Diena

© LETA 2008 | Lietošanas noteikumi
Marijas 2, Rīga, LV 1050, Latvija | tālr.: 67222509, fakss: 67223850 | e-pasts: marketing@leta.lv