Nekas nav mūžīgs... arī drupas

Kristaps Ceplis @ 19.01.2009

Kaut kā manā uztverē ir tā iegājies, ka ļoti vecas lietas un būves, kuras gadsimtu gaitā būtiski skāris laika zobs ar katru gadu vairāk un vairāk pārvēršas drupās.

Nekas traģisks jau tas arī nav. Visiem ir skaidrs, ka nekas nav mūžīgs un visām dižām celtnēm reiz pienāks laiks, kad tās pavisam izzudīs no zemes virsas. Taču manis pieminēto lietu sakarību nevar tā vienkārši norakstīt uz visiem dzīves gadījumiem - Bauskas pili es personīgi atceros kā pilsdrupas. Mani vecāki un vecvecāki šo būvi atceras tieši tā pat, bet te pēkšņi pēc dažu gadu pārtraukuma nokļūstot pils pievārtē paveras pavisam cits skats. Pavisam reāla un dzīva pils!

Iespējams, tieši pējo gadu pārmaiņas pils ārējā veidolā ir bijušas pie vainas tam, ka mūsu fotogrāfs ar pirmo piegājienu nespēja atrast pareizo rakursu pils izvietojumam, kāds tas ir redzams Volfeiļa akvarelī.

20.gadsimta divdesmitajos gados tapušajā zīmējumā ir redzamas vien aplupušas mūru drupas un arī pastkartes informējošais paraksts skaidri norāda, ka te redzamas pilsdrupas. Kā lai cilvēks neapmulst?!

Atklātnes:

Bruņinieku pilsdrupas pie Bauskas Bruņinieku pilsdrupas pie Bauskas

Komentāri:
Atbalstītāji

LETA Video      Diena

© LETA 2008 | Lietošanas noteikumi
Marijas 2, Rīga, LV 1050, Latvija | tālr.: 67222509, fakss: 67223850 | e-pasts: marketing@leta.lv