Ko mēs darīsim bez tankiem?

Kristaps Ceplis @ 27.01.2009

Tas, ka Ventspilī atkal varētu tikt pacelts tilts pār Ventu ir labi, bet ko mēs darīsim ja tilts nenolaidīsies? Tanku tak Latvijā nav...

Tiem, kas nezina, stāsts par tiltu ir sekojošs - pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados uzbūvētais Ventspils tilts pār Ventu tika radīts ar domu, ka kuģi varēs tikt arī aiz tā, pateicoties mehānismam, kas tilta vidusdaļu paceltu uz augšu, atbrīvojot vietu kuģiem.

Ideja nebija slikta, bet izpildījums piekliboja. Izmēģinot smalko tilta pacelšanas mehānismu tilts gan pacēlās, bet lejā to dabūt vairs nebija iespējams. Diezgan skarbs starpgadījums!

Padomju gados misēkli novērst palīdzēja drosmīgā padomju armija, kura pie Ventspils bija izvietojusi tanku daļu. Tankli tika uzdzīti slīpi paceltajām tilta daļām un smaguma ietekmē tilts "aizvērās".

Neraugoties uz seno neveiksmi, jaunā pilsētas vadība ir gatava atjaunot ideju par paceļamo tiltu, un es viņiem novēlu to labāko. Manuprāt tilta pacelšana varētru būt gana krāšņs notikums, kuru nolūkoties braukto cilvēki no visas Latvijas. Taču ja nu atkārtojas senais misēklis......tanku tak mums nav. Bija gan kādreiz trīs nopirkti karavīru biedēšanai, bet nezin vai tie vēl braukšanas kārtībā...

Komentāri:

Kristaps - kate

03.02.2009 9:32

Par Liepājas tiltu zinu, bet es biju domājis tieši paceļamos tiltus. Dikti atmiņā palikuši kadri no dažām Rietumu filmām, kur naksnīgas pilsētas aizsegā atvēries tilts, caur kuru iet kuģis - varētu būt iespaidīgs skats! :)

Kate

02.02.2009 17:58

Liepāja ir viens tilts - gan atverams jeb "izgriežams". Bēdīgi slavens Kalpaka tilts kļuva pirms pāris gadiem, kad tajā ieskrēja tankkuģis, kas tilta mehānismu sabojāja pilnībā. Bet toties publicitāti, pateicoties šim gadījumam, tilts gan ieguva ievērojamu. Šaubos vai aizpagājušogad Liepāja esot pašai būtu pat prātā ienācis līdz tiltam aizbraukt, ja nebūtu vēlme "slaveno tiltu" un negadījuma sekas aplūkot.

Kristaps

01.02.2009 20:58

Paldies par izsmeļošo skaidrojumu! Man jau dikti patīk tā ideja par paceļamo tiltu - kaut kas jauns, nebijis Latvijā (ja kļūdos labojiet).

Oskars Zivtiņš

30.01.2009 15:42

Par veco tiltu: tas nedarbojās, jo paceļamās daļas laidums un atsvars nebija līdzsvarā, un hidraulika, kas bija domāta kustības uzsākšanai nebija pietiekoši jaudīga.
Pēc rekonstrukcijas, tiks paceļamais laidums tiks izbūvēts no jauna, būs arī jauns atsvars, un kustības mehānisms būs elektro/mahāniskais un nevis hidrauliskais.
Tilta paceļamā daļa darbosies tikpat labi, kā tas notiek uz 100tiem šādu tiltu eiropā.
Atbalstītāji

LETA Video      Diena

© LETA 2008 | Lietošanas noteikumi
Marijas 2, Rīga, LV 1050, Latvija | tālr.: 67222509, fakss: 67223850 | e-pasts: marketing@leta.lv