Katram Kandavniekam pa govij!

Kristaps Ceplis @ 12.01.2009

Man padomā ierosinājums Vides, Reģionālās attīstības un Zemkopības ministrijām, lai katram kandavniekam tiktu piešķirta govs, kuru būtu pienākums ganīt Abavas upes krastos.

Dažam liksies, ka ierosinājums tāds prasti glups, bet es šodien biju pie Kandavas tilta pār Abavu un jāsaka, ka šī nozīmīgā Latvijas upe te izskatās tāda maziņa - sarāvusies. Visi Krasti aizauguši un brikšņaini.

Kandavnieki stāstīja, ka savulaik upe noteikti bijusi platāka un daudz skatāmāka un viņuprāt galvenais iemesls vizuālājām pārmaiņām ir govju trūkums Abavas krastos. Es šim viedoklim piekrītu.

Lielie zālēdājdzīvnieki ir ļoti liels spēks pļavu izkopšanai, kuru pozitīvo ietekmi Latvijā jau apliecinājuši arī salīdzinošie nelielie savvaļas govju un zirgu ganāmpulki.

Ja nu kandavnieki dikti negrib noņemties ar govīm, varbūt viņi var sarunāt ar Pasaules Dabas Fonda Latvijas nodaļu izvietot abavas krastos savvaļas govis vai sumbrus, jo ainavai tas būtu dikti svētīgi.

Komentāri:

Edijs

14.01.2009 10:18

Ziga - varbūt vari ieskanēt un iemest te savu foto ar airu laivu? Dikti jau gribētu redzēt kāda tad tā abava toreiz bija, vai tiešām tik traģiski samazinās šī upe?

Kristaps>Ziga

14.01.2009 9:43

Nu govs jau tāds piemērs tikai, manispēc arī kazas var izdalīt :)

Ziga

13.01.2009 19:50

Man vel ir fotografija ar mati airu laiva pie upes krasta kad pavadiju vasaras Kandava. Kjeru vardes utt.
Tie bij skaisti bernibas laiki.

Nu ar tam govim nezinu vai tik laba ideja. Sheit Amerika
lieto kazas lai noeed sausas nezales no vietam kur viegli zibens var iesakt ugunsgreku.
Citur lieto aitas lai noed zali kur ta atljauts.
Atbalstītāji

LETA Video      Diena

© LETA 2008 | Lietošanas noteikumi
Marijas 2, Rīga, LV 1050, Latvija | tālr.: 67222509, fakss: 67223850 | e-pasts: marketing@leta.lv