Kārti liek uz kino

Kristaps Ceplis @ 10.03.2009

Lai arī par vienu no izcilākajiem Eiropas tūrisma galamērķiem atzītā Kuldīga arī nākotnē savu attīstību redz tiešā saistībā ar tūrisma industriju, pilsēta īpaši aktīvi strādā pie kino profesionāļu uzmanības piesaistīšanas.

Kuldīgai kino joma nav sveša. Te uzņemtas daudzas populāras latviešu filmas, kā arī vairāki ārvalstu režisoru darbi. No vietējās kino produkcijas man zināmākā Kuldīgā tapusī filma ir Emīla nedarbi. Kā galvenais iemesls kino darboņu mīlestībai pret Kuldīgu parasti tiek minēta pilsētas interesantā apbūve un domājams vecpilsēta turpinās pievilkt režisorus arī bez citu palīdzības.

Tomēr Kuldīgas pašvaldība spērusi soli tālāk, un uzsvaru likusi ne vairs uz vienkāršu atbalstu kinoļaudīm, bet sākusi pati meklēt režisorus un aktīvi reklamēt savu pilsētu kino vidē.

Kuldīgas pilsētas domes Pilsētbūvniecības nodaļas vadītāja Jana Jākobsone pastāstīja, ka atsevišķa kino nodaļa Kuldīgas domē nav izveidota, bet pilsētas reklamēšana filmu industrijas aprindās uzticēta pilsētas Sabiedrisko attiecību nodaļai, kura izstrādājusi īpašu piedāvājumu.

Kuldīgas piedāvājuma galvenais uzsvars tieki likts uz pilnīgu studiju atbalstu, neprasot par saviem pakalpojumiem maksu, finansiālu labumu gūstot no filmēšanas blakus aktivitātēm - viesnīcu numuriņu izīrēšanas, pasākumu rīkošanas un pilsētas reklamēšanas, stāstīja Jākobsone.

Pēdējā Kuldīgā filmētā filma ir "Tilts", kuru 2007.gadā uzņēma Vācijas televīzija. Kā nākamais kino projekts tiek minēta filma "Pēdējā laiva uz Gotlandi", kuras filmēšana plānota 2010.gadā, taču, iespējams, ka līdz tam Kuldīga piedzīvos arī citas filmēšanas.

 

Foto galerija:

Komentāri:
Atbalstītāji

LETA Video      Diena

© LETA 2008 | Lietošanas noteikumi
Marijas 2, Rīga, LV 1050, Latvija | tālr.: 67222509, fakss: 67223850 | e-pasts: marketing@leta.lv