Ja kapteiņi atgrieztos Ainažos

Kristaps Ceplis @ 16.12.2008

Es tā padomāju, cik jauki būtu, ja Ainažos uz dzīvi atgrieztos Latvijas kapteiņi. Pilsētas tēlam tas tas noteikti atgrieztu kādreizējo spozmi - tomēr pirmā jūrskola Baltijā atradās tieši Ainažos. Turklāt arī tūristiem būtu interesanti noskatīties, kā nesteidzīgi pa pilsētas centru aiziet vīri kapteiņu formās...

Nav jau tā, ka es esmu liels kapteiņu un jūras lietu cienītājs, bet šādas pārdomas mani pārņēma, kad dažas stundas biju padzīvojies pa Ainažiem un uzklausījis stāstus par to, kā pilsēta attīstījās un kā tā kļuva par mazu klusu miestiņu.

Ainažu galvenā iela - Valdemāra iela - ir klajš piemērs kapteiņu ietekmei uz piļsētas tēlu. Gan atjaunotās, gan vēl neatjaunotās kādreizējo kapteiņu mājas, manuprāt, ir lielākais lepnums ar ko var dižoties ainažnieki un žēl, ka tagad šī spozme vairs ir gandrīz tikai mākslīga, jo kapteiņu te nav. Otrā pasaules kara laikā pilsētas zieds - kapteiņi -ar ģimenēm devās emigrācijā un senās jūrniecības tradīcijas te vairs netiek piekoptas.

Cik man zināms, šobrīd leģendārākā ar jūrniecību saistītā persona, kura pa retam uzturās Ainažos savā mājā ir igaunis Einars Kuks. Šis vīrs bija bēdīgi slavenā prāmja Estonia stūrmanis. Arī liktenīgajā 1994.gada naktī Kuks atradies uz kuģa un veiksmīgi izdzīvojis.

Foto galerija:

Komentāri:
Atbalstītāji

LETA Video      Diena

© LETA 2008 | Lietošanas noteikumi
Marijas 2, Rīga, LV 1050, Latvija | tālr.: 67222509, fakss: 67223850 | e-pasts: marketing@leta.lv