Gadsimts šurp vai turp...

Kristaps Ceplis @ 20.01.2009

1943.gadā vācu okupācijas laikā Bauskā notika kara laikam vērienīgas pilsētas 500 - gades svinības, bet šogad pasaules ekonomiskās krīzes apstākļos pilsētai tiks svinēta 400 gadu jubileja.

Nezinu citas tādas vietas Latvijā, kur nepilnu simts gadu laikā vienai pilsētai svin divas simtgades, turklāt dilstošā šecībā...

Kā pastāstīja Bauskas novadpētniecības un vēstures muzeja speciālists un Bauskas domes deputāts Raitis Ābelnieks, šī kuriozā situācija bijusi iespējama, jo iepriekš pilsētas dibināšanas svētki tika atzīmēti skaitot no 1443.gada, kad pirmo reizi hronikās  minētas ziņas par Livonijas ordeņa pils celtniecību.

Tieši atsaucoties uz šo gadskaitli 1943.gadā Vācijas okupācijas karaspēks ņēma dalību Bauskas apaļās jubilejas rīkošanā. Toreiz uz Bausku sabraukušas gana augsta ranga militārās amatpersonas un esot pat atklāta piemiņas plāksne, kuras teksts aptuveni vēstījis, ka latvieši un vācieši kopīgi svin Bauskas 500 jubileju laikā, kad abas tautas cīnās ar ļauno komunisma sērgu. Zinot turpmākos vēstures notikumus ir skaidrs, ka šāda piemiņas plāksne ilgi nevarēja palikt savā vietā un arī dižā jubileja netika īpaši vairs akcentēta.

Mērķtiecīga Bauskas godināšana atsākās pirms divdesmit gadiem un toreiz par pilsētas dzimšanas gadu tika atzīts 1609.gads, kad Kurzemes hercogs Frīdrihs Ketlers Bauskai piešķīra pilsētas tiesības. Sekojot šim notikumam šogad attiecīgi tiek plānotas Bauskas četrsimtās jubilejas svinības.

 

Komentāri:
Atbalstītāji

LETA Video      Diena

© LETA 2008 | Lietošanas noteikumi
Marijas 2, Rīga, LV 1050, Latvija | tālr.: 67222509, fakss: 67223850 | e-pasts: marketing@leta.lv